הזמיני תור

אקנה

אקנה – פצעי בגרות, היא מחלת העור  השכיחה ביותר. מעל 80%  מהאוכלוסייה סובלים מאקנה במהלך חייהם. המחלה מופיעה בתחילת גיל ההתבגרות, ובד"כ דועכת מעצמה עד 23-25, אך ב – 10% מהמקרים, בעיקר אצל נשים, המחלה נשארת גם בעשורים השלישי והרביעי לחייהן.

 

כיצד נוצרים פצעי האקנה?
אקנה היא דלקת כרונית של בלוטות החלב וזקיקי השערה, בעור תקין בלוטות החלב נפתחות לתוך זקיקי השערות ומפרישות חלב דרך הנקבוביות אל פני העור, החלב משמש כחומר סיכה לעור ולשיער ומעניק להם גמישות והגנה.
בגיל ההתבגרות, בתגובה לאנדרוגנים (הורמונים זכריים) ישנה הפרשת יתר של חלב בתוך בלוטת השומן. חלב זה מורכב משומנים, שברי תאים וחיידקים הנקראים P.ACNES  . תחילת התהליך של היווצרות פצעון היא פקקי חלב בתעלת זקיקי השערות. מאחר והעור מכוסה בשכבות של תאים מתים שחוסמים את צינורית זקיק השערה נוצרים פקקי חלב. בסביבה שומנית זאת חיידקי האקנה משגשגים. הם גורמים לפירוק החלב לחומצות שומן חופשיות ולדלקת סביב זקיק השערה. עם יצירת מוגליות שטחיות או עמוקות.
היחידות של זקיק השערה -  בלוטות החלב נמצאות ברוב אזורי העור בגוף אך צפיפותן הרבה יותר הינה בפנים, חזה עליון וגב עליון.
דלקת בלוטות החלב יכולה להגיע בצורות שונות: ראש לבן (קומדון סגור), ראש שחור, פצעון/פפולה, פצעון מוגלתי/ פוסטולה וציסטות.

 

מה עלול להביא להחמרה?
זיעה - הזיעה מצטברת על פני העור מחמירה את החסימה של הנקבוביות מהן מפרישות בלוטות החלב. בטמפרטורות גבוהות גובר קצב ייצור החלב בנקבוביות העור.  אצל העוסקים בפעילות גופנית ניתן לראות את הנגעים בעיקר בגב, בחזה, בעכוז ובירכיים ופחות בפנים.
תזונה – התגובה למוצרי מזון שונה מאדם לאדם. ההנחה הרווחת, כי מאכלים כגון שוקולד, אגוזים, גבינה צהובה, מטוגנים וכד' עלולים להחמיר אקנה. מומלץ להמנע מסוגי המזון הבאים: אוכל שומני (בעיקר ממקור חלב), פיצוחים ואוכל חריף (המשפיע על חלק מהאנשים).
קוסמטיקה – שימוש במוצרי קוסמטיקה אשר אינם "ידידותיים לאקנה" יכול לגרום להתפרצות אקנה או להחמרתו, לדוגמא מוצרים כמו משחות וקרמים, סומק,שפתון, צלליות לעיניים, קרם לחות וקרם הגנה מהשמש, מייק אפ, ג'ל לשיער וכו'.
מתח נפשי -  מתח נפשי יכול להחריף את האקנה בעיקר בקרב נשים צעירות.
גלולות -  גלולות למניעת הריון המכילות מעט אסטרוגן ויותר פרוגסטרון, בד בבד, משפיעה גם הפסקת נטילת גלולות למניעת הריון.
תקופת המחזור החודשי – בשל שינויים הורמונאליים והשפעת ההורמונים על בלוטות החלב.
הורמנים לבניית שרירי גוף – משפיעים גם הם על המאזן ההורמונאלי.


הטיפול באקנה:
מטרת הטיפול הינה מיגור חיידק האקנה ומניעת צלקות.
לאורך הטיפול אנו משתמשים בתכשירים המובילים בתחום המכילים חומרים פעילים למיגור חיידק האקנה, חידוש העור, טיפול בפצעים ומניעת הצטלקות העור.
מניסיוני הרב בטיפול באקנה, אין ריפוי מהיר או אחיד. ברוב המקרים ניתן לשלוט בתופעה ובטיפול נכון אפשר להגיע לריפוי מלא. אך לכך דרושה התמדת המטופל בהגעה למכון, התמדה בטיפול האישי בבית וכמובן הרבה סובלנות מצד המטופל/ת.
.
לקביעת פגישת היכרות אישית ויעוץ התקשרו

איריס 052-5078484

 

 

 

בואו לבקר

שעות הפעילות:
ימים א' – ה'

בין השעות 9:00 –19:00
יום ו'

9:00-13:00

טלפון:

052-5078484

Your details were sent successfully!